Produkt dnia
Ponczo szybkoschnące z mikrofibry, plażowe Brownie
Ponczo szybkoschnące z mikrofibry, plażowe Brownie
269,00 zł 249,00 zł
szt.
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Ręcznik z mikrofibry co to za cudo?Podpowiadamy jak wybrać ręcznik szybkoschnący? 0
Ręcznik z mikrofibry co to za cudo?Podpowiadamy jak wybrać ręcznik szybkoschnący?

Po co mi ręcznik z mikrofibry?

Ręcznik z mikrofibry, szybkoschnący, turystyczny, sportowy… o matko! Czy na pewno potrzebuję ich wszystkich? I co to w ogóle jest? W kilku krokach postaram się wyjaśnić arkana mikrofibry.

Jak działa mikrofibra?

Jest to technologia mikrowłókien poliestrowych i poliamidowych 100-krotnie cieńszych od ludzkiego włosa. Co za tym idzie, woda wnikająca w ich strukturę szybciej paruje. Więcej cząsteczek H20 może wniknąć pomiędzy włókna, dzięki czemu ręcznik może wchłonąć 7 krotnie więcej wody niż wynosi jego masa…,a po polsku taka technologia sprawia, że ręcznik jest bardzo chłonny, lekki oraz schnie szybko.

Mikrowłókno



Jak wybrać ręcznik z mikrofibry?

Ręcznik z mikrofibry niejedno ma imię i tu producenci również pokusili się o personalizację produktu.

Wyróżniłam 5 grup:

Ręcznik do korzystania “na miejscu”

Nie znam osoby, która zamieniłaby domowy, gruby, mięciutki ręcznik na ten z mikrowłókien, ale jak potrzebujemy ręcznik na siłownię, basen lub niedzielny wyjazd nad jezioro to tu mikrofibra sprawdzi się znakomicie. Nie musimy ograniczać się co do grubości i gabarytów. Czas schnięcia również nie za bardzo nas interesuje. Lepiej jednak wybrać ręcznik z ciekawą, oryginalną grafiką. Nie, nie po to, aby ręcznik odzwierciedlał naszą, niespotykaną osobowość, marzenia i cele (choć w sumie nie...po to również! :))).

Oryginalny ręcznik przyda nam się po to aby wychodząc z sauny/jacuzzi/basenu na pewno wybrać swój świeżo wyciągnięty z szafy ręcznik (z naszymi mikroorganizmami, a nie taki, którym przed chwilą wycierał się nasz sąsiad z sauny). O taki błąd nie trudno gdy na wieszaku jest jeszcze 5 identycznych ręczników jak nasz.

Drobna sprawa ale warto zwrócić uwagę na gumkę, dzięki której powiesimy nasz ręcznik na wieszaku. Taka drobnostka znacząco zwiększa komfort użytkowania ręcznika.

Niebieski ręcznik szybkoschnący na plaży.

Warto mieć ręcznik z unikalną grafiką aby zawsze go łatwo odnaleźć. Na zdjęciu: Ręcznik Nohopuku Blue

Ręcznik na letnie wypady

Gdy szukamy ręcznika na wakacyjne wyjazdy, nieco baczniejszą uwagę zwrócimy na dane dotyczące wysychania i wagi. Zaletą ręczników z mikrofibry, z krótkim włosiem jest fakt, że piasek/sucha trawa się do niego nie przyczepią.

Wystarczy lekkie strzepnięcie i już możemy pakować nasz ręcznik do torby, patrząc z lekką ironią na tych, którzy z precyzją zegarmistrza rozpoczynają długotrwały proces wydłubywania kłujących, suchych części roślin ze swojego ręcznika (który dostali za dzieciaka i przeżyli z nim nie jedną przygodę i którego nigdy nie wymienią na takie mikrocośtam).

Ręczniki z mikrofibry potrafią wchłonąć 7-krotnie tyle wody co ich własna masa.

Ręcznik na wyjazdy

Jesienią/zimą/wiosną/w czasie monsunu/w tropiki i do innych miejsc o wysokiej wilgotności. Gdy jedziemy do miejsca, gdzie suszenie jakichkolwiek tkanin nie jest łatwe postaw na model o wysokiej zdolności do pozbywania się wody. Wycieranie puszystym ręcznikiem zabranym z domu, będzie mało komfortowe, gdy będzie on niedoschnięty i wiecznie wilgotny.

Ręcznik na dłuższe wypady

W przypadku dłuższych wyjazdów, postawcie na wagę. Szczególnie kiedy cały ekwipunek trzeba nosić na plecach. Tu każdy zaoszczędzony gram jest na wagę złota. Nie warto wychodzić poza modele najlżejsze i te potrafiące wysychać w ekspresowo szybkim tempie.

 

Ręczniki w góry i dalekie podróże muszę być małe i lekkie

Takie ręczniki świetnie sprawdzają się również w czasie trekkingów w górach co sprawdziła para podróżników Fraczki, w trakcie swoich trekkingów po Himalajach oraz w trakcie przemierzania Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Ręcznik sportowy

Jest zazwyczaj najmniejszy ale bardzo się przydaje. Często nie tyle do kąpieli co do wycierania spoconego czoła w czasie treningu. Przykładowo w triatlonie świetnie się sprawdzają małe ręczniki Trimate gdy w strefie zmian szybko musimy wytrzeć mokre stopy aby uniknąć nieprzyjemnych otarć w czasie zawodów.

Ręcznik szybkoschnący do szybkiego wytarcia stóp w strefie zmian w triatlonie

Zobaczcie co o ręcznikach z mikrofibry mówi Krzysztof Kapluk z Trail Team ze sklepu Woda Góry Las.

 

 

Podsumowując ręczniki z mikrofibry wydają się być bardzo przydatnym gadżetem. Nie tylko w sporcie i treningu ale również w dalekich podróżach czy weekendowych wyjazdach nad jezioro.

Warto dobrać taki ręcznik do swoich potrzeb aby jak najlepiej spełniał nasze oczekiwania! Aby służył nam wiele lat, ważne jest jego odpowiednie pielęgnowanie, zgodnie z zaleceniami producenta.To bardzo proste. Zajrzyj na naszego bloga: Jak prać ręcznik z mikrofibry?

 

Ręczniki z mikrofibry - odpowiedni wybór.

 

Autor Bloga:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Sicińska - Założycielka Maloka, podróżniczka kochająca aktywny styl życia. Swe podróżnicze doświadczenia zbierała podróżując i pracując w różnych zakątkach świata. Strzygła owce w Nowej Zelandii, pracowała na dalekiej Islandii. Instruktorka nurkowania. Miłośniczka jogi, wspinaczki, snowboardu i rodzinnych wyjazdów za miasto.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl