Ręcznik z mikrofibry – dlaczego warto? 0
4.jpg

Długie wycieczki z plecakiem, wakacje nad morzem lub w odległych krajach często wymagają zabrania ze sobą lekkiego i podręcznego bagażu. Specjalnie dla podróżników, ale i sportowców powstały nowoczesne ręczniki z mikrofibry, które zajmują niewiele miejsca w bagażu, są lekkie i niezwykle praktyczne. Choć na co dzień zdecydowana większość ludzi wybiera miękki i puszysty ręcznik bawełniany, tak podczas podróży warto wybrać ten podręczny gadżet.

Krótki czas schnięcia

Dzięki temu, że szybkoschnące ręczniki są dużo cieńsze od tradycyjnych, bawełnianych i wykonane w specjalnej technologii mikrowłókien, czas jego schnięcia jest zdecydowanie krótszy. W zależności od pogody i warunków, w jakich zostanie umieszczony, czas jego schnięcia wynosi z reguły około 2 godzin, jednak podczas upalnych, letnich dni, czas do pełnego wyschnięcia staje się zdecydowanie krótszy.

Duża chłonność

Dzięki zastosowaniu technologii mikrowłówkien, ręczniki turystyczne szybkoschnące są w stanie wchłonąć nawet 4-krotnie więcej wody, od swojej masy. Cząsteczki wody wnikają pomiędzy włókna poliestru i poliamidu, z których wykonane są ręczniki, sprawiając, że są one niezwykle chłonne i jak wspomniano wcześniej – szybkoschnące.

Niewielka masa i wymiary

Ręczniki z mikrofibry są zdecydowanie lżejsze i zajmują mniej miejsca od klasycznych, frotowych, czy bawełnianych ręczników, stosowanych na co dzień. Jest to zatem doskonała alternatywa na wyjazdy, pozwalająca obniżyć wagę bagażu, a także zaoszczędzić znaczną część miejsca w walizce, torbie, czy plecaku.ręczniki turystyczne szybkoschnące

Uniwersalność

Ręczniki z mikrofibry doskonale nadają się na krótkie, jak i długie wyjazdy. Są także chętnie zabierane na plażę, na basen, a także na siłownię. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca, ponadto są znacznie lżejsze od klasycznych ręczników i schną szybciej, dlatego są tak doceniane nad hotelowymi basenami, czy na plaży. Można je prać ręcznie lub w pralce mechanicznej. Można je suszyć na powietrzu, jednak korzystanie z pralki mechanicznej także im nie zaszkodzi.

Szybkoschnące ręczniki z mikrofibry to doskonałe rozwiązanie na siłownię, zajęcia fitness, basen, czy podczas podróży. Są niezwykle lekkie, chłonne, a czas ich schnięcia jest wielokrotnie krótszy niż w przypadku tradycyjnych ręczników. Antybakteryjna powłoka zabezpiecza materiał przed rozwojem mikroorganizmów, co jest szczególnie istotne dla rodziców, czy sportowców, często korzystających z siłowni lub basenów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl