Jak spakować się na wyjazd? 0
Jak spakować się na wyjazd?

Jak spakować się na wyjazd?

Dworzec w Puszczykowie

 

Kto lubi się pakować ręka w górę!

Ja lubię, naprawdę. :-)

Lubię, ponieważ nie kojarzy mi się to z szaleńczym wrzucaniem rzeczy do walizki czy plecaka, i głośnym wyliczaniu co jeszcze musi się w nim znaleźć, a później wyrzucaniem wszystkiego na środek pokoju w celu upewnienia się, czy aby zabrałam szczotkę do zębów.

Czas na pakowanie

Dla mnie pakowanie, to tak jakby pierwszy etap wycieczki, zastanawiam się, co będę robić i co mi się przyda. Do takich rozmyślań potrzebna jest jedna podstawowa zmienna: czas. Nie pakuję się w dzień wyjazdu, nie pakuję się nawet dzień przed. Najlepiej dać sobie tydzień. TYDZIEŃ. Nie zachęcam was jednak, aby rozkładać walizki i inne przedmioty na środku pokoju, a następnie 7 dni się o nie potykać. 

Lista do pakowania

Wystarczy kartka i długopis, a lepiej zeszyt, bo kartka lubi się gubić. Dla tych co wolą elektroniczne wersje, jest cała masa aplikacji, które można ściągnąć na telefon.

Tak czy siak, robimy listę, którą najlepiej podzielić tematycznie, np:

-ubrania

-kosmetyki

-jedzenie

-dodatkowe (ta część tabeli lubi się wyjątkowo wydłużać :-)

-dokumenty

Siadamy i piszemy. Co będziemy potrzebować i ile sztuk. Warto przejrzeć zawartość apteczki, jeśli takową zabieramy, ponieważ przeterminowane leki na niewiele się zdadzą. Taki zeszyt najlepiej zachować na lata i to nie tylko ze względów sentymentalnych, bo np. gdy za rok również wybierzemy się zimą kamperem w Beskidy, to łatwo sprawdzimy, co zabraliśmy ze sobą poprzednio, czego mieliśmy za dużo, a co by się jeszcze przydało.

Taka lista pokaże nam, w jakim miejscu jesteśmy, czy czekają nas większe zakupy, czy jedynie puszczenie pralki. Może się okazać, że w przypływie dobra pożyczyliśmy wujkowi Kazikowi naszą kuchenkę turystyczną i teraz czeka nas jeszcze wizyta u wujostwa, a na to wszystko trzeba czasu.

Myślę, że tydzień to optymalny czas, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy gdzieś, gdzie nie ma sklepów 24h na podorędziu i nie ma szans, aby kupić np. szczoteczkę do zębów, a jej brak może uprzykrzyć wyjazd, nie tylko nam, ale i naszym kompanom. Zwłaszcza im. :-)

Kolorowy organizer bagażu
Kolorowy organizer bagażu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Organizacja bagażu

Gdy już skompletujemy wszystko to, co chcemy ze sobą zabrać, proponuję posegregować rzeczy i poukładać je do cienkich i elastycznych toreb (skarpetki razem, koszulki razem itp.) i tak je pakować. 

Wówczas i szybko znajdziemy to czego szukamy i mamy wgląd, ile czystych sztuk jeszcze nam pozostało. Polecam takie organizery Zippak

Organizery w plecaku
Organizacja rzeczy w plecaku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po co mi organizer?

Każdy Zippak ma inny, intensywny kolor, co ułatwia poszukiwania w bagażu, są lekkie, wygodne i wodoodporne. Rzeczy, które do nich wrzucisz, są bezpieczne, nie zamokną, nawet jeśli spotka cię ulewa. Ważą niewiele, więc nie dołożysz sobie dodatkowych kilogramów do bagażu. Są zapinane na zamek, co ułatwia ich zapinanie i odpinanie, a po złożeniu mieszczą się w kieszeni spodni. 

Dobrze jest mieć jeden dodatkowy organizer, na brudne rzeczy.

Czerwona kosmetyczka
Czerwona kosmetyczka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sportowy plecak i torba miejska

Zippaki mają jeszcze jedną przydatną cechę: dzięki sprytnym szelkom, szybko i łatwo zamienisz taki organizer w podręczny plecak lub torbę na ramię, do której włożysz np. laptopa, nawet 24 calowego. 

Plecak i torba Zippak 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wielofunkcyjne rozwiązanie

Ja to widzę tak: jadąc na kemping, do hotelu, czy innego miejsca docelowego, Zippaki służą nam jako organizery bagażu, a później zamieniamy je w lekkie, sportowe plecaki lub torby na ramię, do których wrzucamy to co przyda się na wycieczce. Lubię rozwiązania 3 w 1 :-).

Zippac Zatoca
3 w 1 organizer, torba, plecak

 


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl